Liczba wizyt od 09.2012: 53325188    Dziś jest: niedziela, 19 listopada 2017
Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej ul. Płk. K. Piłata 12

» "B&N - B jak Bezpieczny, N jak Niechroniony"

czwartek, 26 marca 2015
Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Maz. włączyła się do Programu Profilaktycznego "B&N" tj. B-jak Bezpieczny, N-jak Niechroniony. Do akcji przystąpi również Urząd Miasta w Ostrowi Maz.
W związku z realizacją programu "B&N", który Komenda Wojewódzka Policji z/s w Radomiu wprowadza w życie na terenie województwa mazowieckiego, w Urzędzie Miasta w Ostrowi Maz. w obecności Wiceburmistrza Zbigniewa Chrupka w dniu 25.03.2015r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami KPP w Ostrowi Maz. i Urzędu Miasta.  W trakcie spotkania Urząd Miasta zaakceptował założenia programu mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego i zgłosił akces przystąpienia do jego realizacji.
Celem programu "B&N" jest m.in. wyrobienie społecznej akceptacji a nawet poparcia dla większego niż dotychczas włączenia się szkół w kształtowanie pożądanych społecznie postaw młodych ludzi w tak ważnej dziedzinie życia, jaką jest uczestnictwo w ruchu drogowym.
Dlatego też główny nacisk Urząd Miasta w Ostrowi Maz. położy na realizację tego programu w placówkach oświatowych, szkołach, gdzie wspólnie z Komendą Powiatową Policji będą przedstawiane założenia programu jak również odbędzie się cykl wspólnych prelekcji z uczniami szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Część projektu adresowana jest do najstarszych uczestników ruchu drogowego. Działania w tej grupie skupiać się będą na organizowaniu spotkań w ramach Uniwersytetów III Wieku i Kołach Seniora w celu promocji bezpieczeństwa.
Urząd Miasta wesprze również realizację programu poprzez przekazanie uczestnikom materiałów zawierających treści edukacyjne na temat bezpieczeństwa oraz zachowania się w ruchu drogowym.

ED.