Posted on

Początki czyli od narodzin do rozpoczęcia działalności gangsterskiej.

Vito Antolini przyszedł na świat w sycylijskiej wiosce Corleone. W młodości, został sierotą, rodzice zginęli z ręki miejscowego szefa mafii, śmierć poniósł również brat Vito. Korzystając z pomocy przyjaciół, Sycylijczyk dostał się na statek, którym bezpiecznie dotarł na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki. W Ellis Island, doszło do zmiany nazwiska Antoliniego, funkcjonariusze wpisali w dokumenty 'Corleone’. W Stanach, opiekę nad Vito przejęli krewni chłopaka, rodzina Abbandandów. Młodzieniec przybyły z Sycylii najbardziej zaprzyjaźnił się z Genco, synem swoich krewnych. Z czasem [Vito] uczynił Go swoją 'prawą ręką’. Vito zarobkował w sklepie spożywczym, do momentu kiedy to Don Fanucci zażyczył sobie by stanowisko objął jego siostrzeniec. Przybysz z Sycylii zaprzyjaźnił się z Salvatorem Tessio i Peterem Clemenzą, od których nauczył się sztuki przetrwania, był to moment kiedy chłopak popadł w konflikt z prawem. Fanucci wiedząc czym zajmuje się Corleone wraz z kompanami, zaczął ich szantażować. Młody Sycylijczyk postanowił zamordować swojego prześladowcę, mordując go. Vito korzystając z okazji, że po śmierci Fanucciego, nastała anarchia, przejął władzę nad całą okolicą.

Założenie rodziny mafijnej oraz jej rozkwit.

Vito postanowił założyć spółkę Genco Pura Olive Oil Company, która stanowiła przykrywkę dla budowy potęgi mafijnej. Oficjalnie, Vito Corleone funkcjonował jako szanowany biznesmen, zarobkujący jako importer oliwy z oliwek. Sycylijczyk zaczął obracać dużymi sumami pieniędzy. W 1923 r. [Vito] zadecydował że uda się z powrotem na Sycylię, celem wzięcia vendetty na mordercy swoich najbliższych, rodziców oraz brata. W latach 30. XX w. don Vito założył swoją rodzinę mafijną, Genco Abbandando zostaje 'prawą ręką’ zaś Cemenza i Tessio tzw. capo. Carmella Corleone, czyli kobieta która zawarła związek małżeński z Vito mając 16 lat, będzie pełniła funkcję matki rodziny. Corleone doczeka się trzech synów oraz córki. Głównymi źródłami zarobkowania familii Corleone będą: hazard, prostytucja i tzw. 'opłata za protekcję’.

Burzliwe lata Vito Corleone.

W 1945 r., Virgil Sollozzo zaproponował Sycylijczykowi współpracę, która miała dotyczyć handlu narkotykami. Don odmówił, gdyż lękał się, że w innym przypadku odwrócą się od niego politycy i sędziowie. Virgil nie mogąc się pogodzić z odmową, przeprowadził dwa zamachy na Dona:

1) pierwszy z nich, miał miejsce kiedy Don wracał z targu, kierując się do samochodu;

2) drugi w szpitalu, kiedy Sollozzo przekupił szefa policji McCluskeya by ten usunał ochroniarzy Vito z sali szpitalnej;

Po zamachu na ojca, Michael postanowił wziąć vendettę na McCluskeyu oraz Sollozzo, poprzez zwabienie ich do restauracji na Bronksie i dokonanie mordu. Najmłodszy syn Vito[Michael] musiał teraz opuścić Stany Zjednoczone, zaś Santino[Sonny, najstarszy syn] rozpoczął Wojnę Pięciu Rodzin. Wkrótce, Sonny został zamordowany zaś Vito powrócił do władzy, doprowadzając do pokoju. Michael powrócił do Stanów Zjednoczonych, pomimo deklaracji, że odetnie się od metod ojca kontynuował politykę Vito.