Liczba wizyt od 09.2012: 37298471    Dziś jest: piątek, 01 lipca 2016
Komenda Powiatowa Policji w Płońsku ul. 1-go Maja 3

Aktualności

Uprawa konopi u 13-latka, Radom (13.10.2011) 13.10.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Policjanci wydziału ds. nieletnich i patologii zatrzymali 13-latka, podejrzanego o uprawę i rozprowadzanie środków odurzających. Na jednej z posesji w Radomiu policjanci ujawnili około 20 krzewów konopi indyjskich. W gospodarstwie tym mieszka także 61-letni mężczyzna, który hoduje kanarki i jak twierdzi, często różne ziarna i ptasie odchody wyrzucał w ogródku by użyźnić glebę. Z tej mieszanki na działce pojawiły się krzewy konopi... Po służbie zatrzymał kierowcę z ponad 2 promilami, Siedlce (13.10.2011) 13.10.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Będący poza służbą funkcjonariusz KMP w Siedlcach zatrzymał pijanego kierowcę próbującego włączyć się samochodem do ruchu na terenie Siedlec. Jak wykazało badanie ten drogowy przestępca miał w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. We wtorek (11.10) dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony przez będącego poza służbą funkcjonariusza Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, że zatrzymał on mężczyznę, który próbował włączyć się do ruchu... Seryjni włamywacze wpadli, Sochaczew (13.10.2011) 13.10.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Sochaczewscy policjanci ustalili trzech sprawców, którzy od 2008 roku dokonali ponad 20 kradzieży i kradzieży z włamaniem. Mężczyźni kradli również torebki na tzw. „wyrwę”. Obecnie jeden ze sprawców jest już pełnoletni. Policjanci wpadli na trop przestępców prowadząc sprawę licznych kradzieży i kradzieży z włamaniem, których dopuścili się młodzi mieszkańcy Sochaczewa. Ustalili także, że sprawcy wyrywali torebki... Bezpieczna droga do szkoły w ZOW w Strzale, Siedlce (13.10.2011) 13.10.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Funkcjonariusze pionu prewencji KMP w Siedlcach kontynuują działania profilaktyczne w ramach policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. W dzisiejszym (13.10) spotkaniu zorganizowanym w Zespole Oświatowo – Wychowawczym w Strzale uczestniczyło około 170 uczniów tej placówki z klas 0 – VI. Uczniowie rozmawiali z policjantami o swoim bezpieczeństwie podczas drogi „do” i „ze” szkoły. Bezpieczeństwa dzieci i młodzieży jest... Śmiertelne potrącenie, Radom (12.10.2011) 12.10.2011 KWP z siedzibą w Radomiu We wtorek wieczorem w miejscowości Walentynów doszło do śmiertelnego potrącenia 64-letniego mężczyzny na wózku inwalidzkim. Po drodze krajowej nr 9 poruszał się nissan, którym kierowała 47-letnia kobieta. Nagle najechała na jadący przed nią wózek inwalidzki, w wyniku czego 64-letni, niepełnosprawny mężczyzna zginął na miejscu zdarzenia. W chwili obecnej trwają czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyny tego tragicznego w skutkach wypadku... "Jabłko czy cytryna" Zwoleń (12.10.2011) 12.10.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Wczoraj zwoleńscy policjanci wraz z dziećmi klas III zatrzymywali wybrane pojazdy do rutynowej kontroli drogowej. Kierowców jadących zgodnie z przepisami ruchu drogowego dzieci nagradzały słodkim jabłkiem, laurką i wesołym wierszykiem. Kierowcy jadący niezgodnie z przepisami otrzymywali cytrynę, którą musieli zjeść na oczach dzieci, wierszyk oraz ulotkę edukacyjną na temat bezpiecznej jazdy.  Wczoraj (11.10) policjanci zwoleńskiej drogówki,... Śmierć pod kołami koparki, Sokołów Podlaski (12.10.2011) 12.10.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Do nieszczęśliwego wypadku doszło podczas prac w pasie drogowym przy usuwaniu ziemi z pobocza. Kierowca koparki podczas cofania najechał na innego pracownika firmy. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Wczoraj na ul. Lipowej w Sokołowie Podlaskim w trakcie prac przy wyrównywaniu pobocza, doszło do tragicznego wypadku. Kierujący koparką podczas manewru cofania najechał na kolegę z firmy wykonującej prace. Mężczyznę przewieziono do szpitala. Niestety... Wypadek i pościg za pijanym uciekinierem, Sokołów Podlaski (12.10.2011) 12.10.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Czołowe zderzenie dwóch samochodów i ucieczka pijanego sprawcy, to sceny jakie rozegrały się wczoraj na ul. Piłsudskiego w Sokołowie Podlaskim. Karetki odwoziły rannych do szpitala, a za uciekającym sprawcą ruszył pies tropiący. W ten sposób służby ratownicze ćwiczyły właściwe współdziałanie w przypadku podobnych zdarzeń. Wczoraj służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym na ul. Piłsudskiego w Sokołowie Podlaskim. Zderzył sie... Okradli ukraińskiego kierowcę, Radom (12.10.2011) 12.10.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali trzech sprawców kradzieży z włamaniem do samochodu. Na jednym z radomskich parkingów, w samochodzie spał 38-letni obywatel Ukrainy. W nocy, po wybiciu szyby od strony kierowcy dokonano kradzieży saszetki z zawartością pieniędzy w różnych walutach oraz dokumentów. Mężczyzna starał się jednego ze sprawców przytrzymać, ale mu się nie udało. Poinformował o tym zdarzeniu policję. Na miejsce... Zatrzymani sprawcy kradzieży paliw , Przysucha (12.10.2011) 12.10.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali na gorącym uczynku dwóch złodziei paliwa. Mężczyźni kradzione paliwo bezpośrednio z baku samochodu ciężarowego przepompowywali do beczek. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Wczoraj w nocy (11.10) ok. godz. 23.00 podczas patrolowania okolic Przysuchy na jednej ze stacji paliw, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przepompowywali olej napędowy ze zbiornika samochodu...

TELEFONY ALARMOWE:  112 z telefonów komórkowych lub  997      CENTRALA: 48 362 91 91