Liczba wizyt od 09.2012: 41235079    Dziś jest: wtorek, 27 września 2016
Komenda Powiatowa Policji w Płońsku ul. 1-go Maja 3

Aktualności

Włamywacz zatrzymany, Białobrzegi (28.11.2011) 28.11.2011 KWP z siedzibą w Radomiu W sobotnią noc w Starej Błotnicy białobrzescy policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy Przytyk , który włamał się do ośrodka zdrowia. W niedzielę wieczorem mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem Kilka minut po godzinie pierwszej w nocy w Starej Błotnicy policjanci patrolujący ulice tej miejscowości usłyszeli syrenę alarmową. Natychmiast udali się w miejsce z którego dobiegał alarm. Będąc w pobliżu zauważyli biegnącego... Nietrzeźwi na drodze, Ciechanów (28.11.2011) 28.11.2011 KWP z siedzibą w Radomiu W czasie weekendu ciechanowscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. U rowerzysty alkomat wskazał ponad 3,1 promila alkoholu, kierowcy samochodem prawie 2,8 promila. Za kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu grozi kara więzienia do lat 2. Dodatkowo rowerzysta odpowie za naruszenie zakazu sądowego . Pierwszy nietrzeźwy wpadł w ręce policjantów w sobotę około godziny 21:20 w miejscowości Ojrzeń, kierował rowerem mimo zakazu sądowego z 2009 roku... Tragiczny wypadek w Bogatem, Przasnysz (28.11.2011) 28.11.2011 KWP z siedzibą w Radomiu 54-letnia kobieta zginęła w wyniku wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę na drodze krajowej K 57 na terenie gm. Przasnysz. Kierujący samochodem osobowym mazda, 58 letni mieszkaniec gminy Przasnysz, podczas manewru wymijania z samochodem jadącym z przeciwnego kierunku, potrącił znajdującą się w pasie drogowym 54-letnią kobietę. W ciężkim stanie została przewieziona do szpitala w Przasnyszu. gdzie na skutek obrażeń zmarła. Policjanci pod nadzorem... Szesnastoletnia szefowa, Łosice (28.11.2011) 28.11.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Szesnastolatka była „mózgiem” trzyosobowej grupy, kradnącej aluminiowe elementy naczep samochodowych. Cała trójka została zatrzymana przez miejscowych policjantów. Pokrzywdzeni dowiedzieli się o kradzieży od funkcjonariusz z KPP w Łosicach. W piątek „kryminalni” z Łosic zatrzymali trzyosobową grupę, która dokonała kradzieży elementów naczep samochodowych. Cały proceder trwał od sierpnia do końca września 2011r. W tym... Profilaktycznie z dziećmi i młodzieżą, Garwolin (28.11.2011) 28.11.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Na spotkaniu z dziećmi i młodzieżą policjanci z garwolińskiej komendy rozmawiali, jak bezpiecznie się zachować w różnych sytuacjach oraz jak unikać potencjalnych zagrożeń, które negatywnie mogłyby później wpłynąć na dorosłe życie. Spotkanie odbyło się w szkole w Wildze i było podzielone na trzy grupy wiekowe. Z dzieciakami z klas 0-3 oraz 4-6 rozmawiał przedstawiciel garwolińskiej „drogówki”. Funkcjonariusz przypomniał jakich... Zatrzymany sprawca kradzieży i włamań, Żyrardów (28.11.2011) 28.11.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Żyrardowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie szeregu włamań i kradzieży. Dziś decyzja sądu 29-latek został aresztowany na 3 miesiące. Funkcjonariusze ustalają, czy mężczyzna ten jest sprawcą innych kradzieży z włamaniem jakie miały miejsce w ostatnim czasie na terenie Żyrardowa. W miniony piątek funkcjonariusze z żyrardowskiego zespołu operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzewanego o kradzież elektronarzędzi z... Zatrzymani z narkotykami, Węgrów (26.11.2011) 26.11.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Węgrowscy i łochowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn ze środkami odurzającymi. Jeden z nich usłyszał zarzuty posiadania oraz udzielania narkotyków, drugi zaś ich sprzedaży. Za posiadanie oraz udzielanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Do zatrzymania doszło w minioną środę (23 listopada) na terenie gm. Łochów. Funkcjonariusze podczas przeszukania mieszkania odnaleźli u mężczyzn środki odurzające w postaci... "Trzeźwa Katarzyna", Radom (26.11.2011) 26.11.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Wczoraj (25.11.2011) policjanci z radomskiej drogówki przeprowadzili zmasowane działania których celem była eliminacja z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas akcji „Trzeźwa Katarzyna” funkcjonariusze skontrolowali blisko 200 kierowców. W dni, gdy obchodzone są popularne imieniny, jak np. Katarzyny policjanci organizują działania, których głównym celem jest eliminowanie nietrzeźwych kierowców z ruchu. W piątkowe... Wypadki drogowe, Mazowsze (26.11.2011) 26.11.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Do trzech tragicznych w skutkach wypadków drogowych doszło w nocy na terenie garnizonu mazowieckiego. W śród ofiar jest dwoje pieszych. Po raz kolejny apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Szczególnie o tej porze roku, kiedy pogorszyły się warunki pogodowe i wcześnie zapada zmrok. Pamiętajmy, że mokra i śliska nawierzchnia wydłuża drogę hamowania i kierowca może nie zdążyć zatrzymać... Najpopularniejszy Dzielnicowy roku 2011, Ostrołęka (25.11.2011) 25.11.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Rozstrzygnięto konkurs na Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2011. W tym roku oddano rekordową liczbę głosów bo aż 6699. Wśród nagrodzonych znalazło się dwóch policjantów z powiatu ostrołęckiego oraz dzielnicowy z ostrołęckiego rewiru. Wśród osób które przygotowały nagrody dla zwycięzców byli Prezydent Miasta Ostrołęka Pan Janusz Kotowski, Starosta Powiatu Ostrołęckiego Pan Stanisław Kubeł, Wójt Gminy Czerwin...