Liczba wizyt od 09.2012: 13519001    Dziś jest: piątek, 31 października 2014
Komenda Powiatowa Policji w Płońsku ul. 1-go Maja 3

Aktualności

Wspólna biesiada zakończona kradzieżą samochodu, Siedlce (19.10.2010) 19.10.2010 KWP z siedzibą w Radomiu Zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu usłyszał dzisiaj (19.10) 28-letni mieszkaniec gm. Mordy, który w miniony weekend uczestnicząc w spotkaniu towarzyskim i wykorzystując fakt, że właściciel posesji oraz uczestnicy spotkania znajdowali się pod wpływem alkoholu zabrał z niej samochód m-ki Audi, a następnie rozbił go i porzucił. Za przestępstwo to grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. W minioną niedzielę (17.10) około godziny 6.30 rano dyżurny... Kradzież, której nie było, Radom (19.10.2010) 19.10.2010 KWP z siedzibą w Radomiu Policjanci z KP 3 w Radomiu rozwiązali zagadkę, która nadawałaby się na film sensacyjny. Znalazły się w niej fikcyjne umowy kupna, kradzież auta, której nie było i chęć wyłudzenia odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej. Na początku października 49-letnia radomianka zgłosiła kradzież auta. Jak twierdziła nowy seat o wartości prawie 100 tysięcy złotych miał zostać skradziony z parkingu przy ul. Stawowej w czasie trwania jednej z imprez w pobliskim muzeum. W... Działania "Dyskoteka" (19.10.2010) 19.10.2010 KWP z siedzibą w Radomiu Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu wspólnie z funkcjonariuszami z KPP Białobrzeg i z sekcji antyterrorystycznej, w nocy z 16 na 17 października w Starej Błotnicy przeprowadzili akcję "Dyskoteka". W trakcie działań policjanci przebadali prawie 500 kierowców, zatrzymali 7 pijanych kierowców, nałożyli na kierowców 28 mandatów karnych. To kolejna tego typu akcja w której policjanci sprawdzali przede wszystkim... Wspólne kontrole dla bezpieczeństwa, Radom (18.10.2010) 18.10.2010 KWP z siedzibą w Radomiu Policjanci z radomskiej „drogówki” wraz z inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego oraz funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej sprawdzają w czasie codziennej służby busy i autobusy. Wspólne kontrole prowadzone są kilka razy w miesiącu. Początek roku szkolnego to systematyczne kontrole „gimbusów” przewożących dzieci. W czasie wrześniowych działań dokładnie sprawdzono 48 „gimbusów”. W pięciu przypadkach wykryto... Z wizytą u "Pszczółek", Siedlce (18.10.2010) 18.10.2010 KWP z siedzibą w Radomiu „Pszczółki” to nazwa grupy przedszkolnej z Miejskiego Przedszkola nr 27 w Siedlcach. Dzisiaj (18.10) maluchy z tej grupy zaprosiły na spotkanie policjanta siedleckiej KMP. W jego trakcie przedszkolaki z uwagą wysłuchały rad gościa dotyczących ich bezpieczeństwa oraz zapoznały się z postacią „komisarza Jacka” - oficjalnej maskotki siedleckiej policji.  Edukacja z zakresu bezpieczeństwa to bardzo ważny obszar działalności policji. Realizując... Ucieczka zakończona w rowie, Grójec (18.10.2010) 18.10.2010 KWP z siedzibą w Radomiu 25 letni mieszkaniec gminy Pniewy prowadził auto mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i próbował ominąć radiowóz, lecz stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Wczoraj (17.10.) kilka minut po północy policjanci z Posterunku Policji w Pniewach zauważyli fiata, którego styl jazdy wskazywał na to, że kierowca może nie być trzeźwy. Podczas próby zatrzymania samochodu kierujący nim... Areszt za przemoc, Przysucha (18.10.2010) 18.10.2010 KWP z siedzibą w Radomiu Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 34-letni mężczyzna zatrzymany w trakcie awantury domowej. O całym zajściu policjantów powiadomiła żona. Kobieta zdecydowała się złożyć zawiadomienie o popełnieniu przez męża przestępstwa, bo bała się o swoje bezpieczeństwo W piątek (15.10.) Sąd Rejonowy w Przysusze zastosował wobec sprawcy trzymiesięczny areszt. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.  Kobieta zdecydowała się powiadomić Policję, gdyż tego typu... Zginął przy wycinaniu drzew, Węgrów (17.10.2010) 17.10.2010 KWP z siedzibą w Radomiu  Węgrowscy policjanci ustalają przebieg wypadku, w czasie którego 59 letni mieszkaniec Miedznej został uderzony przez przewracające się, ścinane drzewo. Mężczyzna zmarł w trakcie udzielania pomocy medycznej. Do zdarzenia doszło 15 października, w lesie położonym w okolicy miejscowości Miedzna. Podczas wycinki drzew jeden z pracujących tam mężczyzn, 59 letni mieszkaniec Miedznej, został uderzony przez przewracające się, ścinane drewno. Do nieprzytomnego... Amatorzy bielizny, Przasnysz (17,10.2010) 17.10.2010 KWP z siedzibą w Radomiu Przasnyscy policjanci zatrzymali dwóch włamywaczy, którzy włamywali się do lokalnych sklepów. Kradli przede wszystkim: pieniądze, odzież i bieliznę. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia. Policjanci z Wydziału Kryminalnego przasnyskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o to, że z soboty na niedzielę włamali się do trzech sklepów na terenie miasta. Z policyjnych ustaleń wynika, ze zatrzymani - 19 i 37 letni mieszkańcy Przasnysza -... Marihuana w domu, Grójec (15.10.2010) 15.10.2010 KWP z siedzibą w Radomiu Policjanci z grójeckiej komendy w mieszkaniu 17 letniego mieszkańca Grójca znaleźli 42 torebki z zawartością suszu roślinnego. Nastolatek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Przedwczoraj (13.10.2010) kilka minut przed godz 9.00 funkcjonariusze z grójeckiej komendy pojechali do mieszkania 17 latka . Nastolatek miał zostać dowieziony do Ośrodka dla Nieletnich. Gdy przyjechali na miejsce chłopak bardzo dziwnie się zachowywał i to wzbudziło podejrzenie...

Czy zdarza ci się pisać i czytać smsy w trakcie prowadzenia auta?
Tak, nie widzę zagrożenia Nie, to bardzo ryzykowne Czasem mi się zdarza
Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu
Radom, ul 11-go Listopada 37/59
TELEFONY ALARMOWE:  112 z telefonów komórkowych lub  997      CENTRALA: 48 362 91 91