Liczba wizyt od 09.2012: 31141903    Dziś jest: niedziela, 14 lutego 2016
Komenda Powiatowa Policji w Płońsku ul. 1-go Maja 3

Aktualności

Uwaga na łosie na drodze, Gostynin (12.08.2011) 12.08.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Wczoraj policjanci gostynińskiej drogówki na terenie miasta spotkali na drodze nietypowego uczestnika ruchu – był nim łoś. Apelujemy o uwagę na drogach, gdyż leśne zwierzęta coraz częściej w poszukiwaniu pokarmu wchodzą na teren miasta. Policjanci w trakcie patrolu na ul. Czapskiego zauważyli łosia wchodzącego na jezdnię pod nadjeżdżający pojazd. Na szczęście kierujący w porę zauważył zwierzę i zmniejszył prędkość. Łoś z powrotem cofnął się do... Przeprowadzili działania "Prędkość", Gostynin (11.08.2011) 11.08.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Wczoraj (10.08.) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Gostynina przeprowadzili działania „Prędkość”. W ciągu całego dnia akcji aż 35 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość. Niedostosowanie prędkości do panujących warunków to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego gostynińska drogówka wczoraj przeprowadziła działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania... Kradł słupki ze znaków by ogrodzić działkę, Płońsk (11.08.2011) 11.08.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Zatrzymany przez płońskich policjantów złodziej znaków drogowych z rozbrajającą szczerością przyznał, że potrzebował tylko metalowych słupków, które posłużyłyby do budowy ogrodzenia. Młodemu mężczyźnie za popełniony czyn grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Wczoraj, późnym wieczorem, dyżurny KPP w Płońsku otrzymał anonimową informację, że prawdopodobnie w okolicach Ilinka i Skarżyna / miejscowości położone... Zatrzymani sprawcy kradzieży z włamaniem, Węgrów (11.08.2011) 11.08.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Węgrowscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem. Wszyscy zostali umieszeni w policyjnym areszcie. W poniedziałek (8 sierpnia) dyżurny węgrowskiej Policji otrzymał zgłoszenie od mieszkańca gminy Liw, że ktoś włamał się do jego domu, stodoły oraz budynku gospodarczego. W budynkach pozostawione były worki z przewodami elektrycznymi, które zostały zerwane ze ścian. Informacje o włamaniu zostały przekazane policjantom operacyjnym... Cztery promile i cała droga, Sokołów Podlaski (10.08.2011) 10.08.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Blisko cztery promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany rowerzysta. Mężczyzna jechał drogą z Brzozowa do Chmielewa. Niestety tor jazdy nie pozwalał na jego wyprzedzenie czy wyminięcie. Tą ekstremalną jazdę przerwał jadący tą drogą dzielnicowy. Wczoraj (09.08.) około godz. 14.30 na drodze prowadzącej z Brzozowa do Chmielewa gm. Sokołów Podlaski, patrolujący trasę dzielnicowy, zauważył jadącego rowerzystę. Rowerzysta miał ogromne trudności z jazdą. Z trudem... Łapówka za prędkość, Przysucha (10.08.2011) 10.08.2011 KWP z siedzibą w Radomiu 48-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego chcąc unikać 300 złotowego mandatu i 8 punktów karnych za przekroczenie prędkości zaproponował przysuskim policjantom 100 zł łapówki. Wczoraj (9.08.) o godz. 20:20 w miejscowości Klwów na drodze krajowej K-48 policjanci ruchu drogowego zmierzyli laserowym miernikiem „Iskra„ prędkość zbliżającego się w ich kierunku citroena. Okazało się, że kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 43... Okradli staruszka, Ostrołęka (10.08.2011) 10.08.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ostrołęckiej komendy zatrzymali trzech młodych sprawców kradzieży. Chłopcy przed jednym ze sklepów okradli 82-letniego mężczyznę. Nieletni w wieku 15-16 lat za swój czyn odpowiedzą teraz przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Wczoraj o godzinie 16:20 do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zgłosił się 82-letni mężczyzna, który zawiadomił o kradzieży portfela. Według wstępnych... Próbował przekupić policjantów, Sochaczew (10.08.2011) 10.08.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Policjanci znaleźli amfetaminę przy jednym z mieszkańców Sochaczewa. Mężczyzna zaproponował stróżom prawa łapówkę za odstąpienie od dalszych czynności.   We wtorek policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego legitymowali mężczyznę w centrum Sochaczewa. Funkcjonariusze znaleźli przy nim torebkę foliową z zawartością amfetaminy. 27-latek zaproponował policjantom przyjęcie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od wykonywania dalszych... Tragiczny wypadek na "50", Grójec (09.08.2011) 09.08.2011 KWP z siedzibą w Radomiu W poniedziałek wieczorem w Przęsławicach na DK 50 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego w wyniku którego zginęły 3 osoby.   Tuż po godz.21 nieznany kierujący samochodem alfa romeo z nieustalonych przyczyn zjechał na łuku drogi na przeciwległy pas ruchu uderzając w barierę ochronną, a następnie uderzył w jadący z przeciwnej strony ciągnik siodłowy mercedes. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca samochodu alfa romeo oraz... Niecodzienne badanie u staruszki, Sokołów Podlaski (09.08.2011) 09.08.2011 KWP z siedzibą w Radomiu O tym, iż to osoby starsze są szczególnie narażone na różnego rodzaju próby wyłudzenia i kradzieże mogła przekonać się 90-letnia mieszkanka osiedla przy ul. 8-go sierpnia w Sokołowie Podlaskim. Zaniepokojona dziwną poranną wizytą dwóch nieznanych sobie kobiet emerytka zawiadomiła Policję. 4 sierpnia około godz. 9 30 do mieszkania 90-letniej mieszkanki Sokołowa Podlaskiego zapukały dwie kobiety. Za powód swojej wizyty podały badania...

TELEFONY ALARMOWE:  112 z telefonów komórkowych lub  997      CENTRALA: 48 362 91 91
   DLA OSÓB NIESŁYSZĄCYCH