Liczba wizyt od 09.2012: 15866867    Dziś jest: niedziela, 01 lutego 2015
Komenda Powiatowa Policji w Płońsku ul. 1-go Maja 3

Aktualności

Szybka akcja dzielnicowych, Radom (04.01.2011) 04.01.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Dzielnicowi z KP2 w Radomiu zatrzymali pięciu mężczyzna podejrzanych o kradzież samochodu opel. Cała piątka została osadzona do wyjaśnienia w PPDoZ i PIDz. W poniedziałek dzielnicowi z KP2 w Radomiu patrolujący ulice miasta, przejeżdżając ul. Czarną, zwrócili uwagę na pięciu młodych mężczyzn stojących obok samochodu opel. Samochód tej samej marki został skradziony w weekend. Dzielnicowi postanowili sprawdzić zarówno auto, jak i mężczyzn. W pewnym... Napadł na taksówkarza - został aresztowany, Radom (04.01.2011) 04.01.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Dziewiętnastolatek napadł na taksówkarza jednej z radomskich korporacji. Ukradł mu samochód i nawigację. Został zatrzymany i aresztowany na trzy miesiące. Zdarzenie miało miejsce w grudniu (20 grudnia). Mężczyzna na postoju w centrum miasta wsiadł w taksówkę i zamówił kurs. Gdy auto dojeżdżało we wskazane miejsce mężczyzna zaatakował taksówkarza. Uderzył go w głowę. Taksówkarz wybiegł z samochodu. Sprawca przesiadł się na jego... Przyjechał z fantami pod posterunek, Gostynin (02.01.2011) 02.01.2011 KWP z siedzibą w Radomiu 24-latek z gminy Pacyna przyjechał pod Posterunek Policji samochodem, w którym przewoził skradzione godzinę wcześniej przedmioty. Nie spodziewał się, że policjanci tak szybko ustalili, że był jednym ze sprawców kradzieży. W Legardzie doszło do kolizji. Kierujący samochodem ford sierra nie dostosował prędkości do warunków panujących na śliskiej jezdni i wpadł do rowu. Znajdującym się w samochodzie kierowcy i pasażerce nic się nie stało. Po zakończeniu... Wandale w pociągu, Pułtusk (01.01.2011) 01.01.2011 KWP z siedzibą w Radomiu 20 grudnia późnym wieczorem w Świerczach grupa młodzieży zdemolowała stojący na stacji PKP pociąg relacji Nasielsk – Ciechanów. Policjanci wyjaśniając okoliczności zdarzenia ustalili, że bezpośrednim sprawcą uszkodzeń był 17 letni mieszkaniec gminy Świercze Do ostatniego wagonu w pociągu, który zatrzymał się na stacji w Świerczach wtargnęła grupa młodzieży i zaciągając hamulec bezpieczeństwa uniemożliwiła dalszą jazdę. Jak wynika z... Nielegalne pliki, Gostynin (01.01.2011) 01.01.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Prawie 9 700 plików filmowych i ponad 4 600 plików muzycznych umieścił w Internecie mieszkaniec Gostynina. Większość z filmów i utworów muzycznych podlegała ochronie odpowiadającej przedmiotom prawa autorskiego. Odpowiedzialność karną za przestępstwo polegające na bezprawnym utrwalaniu i rozpowszechnianiu nagrań muzycznych i filmów podlegających ochronie prawa autorskiego i praw pokrewnych poniesie 34-letni mieszkaniec Gostynina. W mieszkaniu... Zatrzymany podczas kradzieży oleju napędowego, Gostynin (31.12.2010) 31.12.2010 KWP z siedzibą w Radomiu Czujność pracownika ochrony i szybka interwencja wezwanych na miejsce policjantów doprowadziły do zatrzymanie na gorącym uczynku mężczyzny, który kradł olej napędowy z maszyn budowlanych.  W Pomorzankach (gmina Gostynin) pilnujący terenu budowy ochroniarz zauważył parkujący w pobliżu samochód. Zaniepokojony powiadomił policję i postanowił sprawdzić, co spowodowało przyjazd samochodu w rejon budowy. Przy samochodzie znajdowały się kanistry i... Zatrzymany z narkotykami, Żuromin (31.12.2010) 31.12.2010 KWP z siedzibą w Radomiu Kryminalni z Żuromina i Sierpca zatrzymali 26 letniego mężczyznę u którego znaleźli narkotyki oraz wagę. Funkcjonariusze ustalają teraz, od kogo mężczyzna kupował narkotyki, a także czy zajmował się ich rozprowadzaniem. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wczoraj policjanci z wydziału kryminalnego z Żuromina wspólnie z policjantami Sierpca przeszukali mieszkanie 26-letniego mieszkańca Żuromina. Policjanci... Policyjny pies doprowadził do sprawcy, Lipsko (31.12.2010) 31.12.2010 KWP z siedzibą w Radomiu Dwóch młodych mężczyzn, wieczorem w Lipsku na jednej z ulic zaatakowało idącą kobietę. Napastnicy, metodą „na wyrwę” ukradli ofierze torebkę i uciekli z miejsca zdarzenia. Po niespełna trzydziestu minutach, jeden ze sprawców był już w rękach lipskich funkcjonariuszy. Rzeczy utracone w wyniku przestępstwa zostały odzyskane, a policjanci po wykonaniu oględzin, zwrócili je właścicielce.  Do napadu doszło w czwartek 30.12. o godz.19:40... Znieważył policjantów i usiłował wręczyć im łapówkę, Wyszków (30.12.2010) 30.12.2010 KWP z siedzibą w Radomiu 30-letni mieszkaniec Warszawy najpierw znieważył interweniujących policjantów, a potem usiłował przekupić łapówką, aby uniknąć odpowiedzialności. O godz. 16.30 policjanci odebrali zgłoszenie, że na ul. Pułtuskiej w Wyszkowie po ziemi przewraca się mężczyzna. Udali się na miejsce i ustalili, że jest to mający prawie dwa promile alkoholu w organizmie mieszkaniec Warszawy. Podczas wykonywania czynności służbowych mężczyzna znieważył policjantów... Włamywacze do automatów ujęci, Wyszków (30.12.2010) 30.12.2010 KWP z siedzibą w Radomiu Przyjechali z lubelskiego, aby włamać się do automatów do gier na terenie stacji paliw w Somiance Parcelach. Zupełnie nie spodziewali się, że w tej małej miejscowości wpadną w ręce policyjnego patrolu. Tuż po godz. 19.00 funkcjonariusze z Posterunku Policji w Somiance udali się w patrol do m. Somianka Parcele. Postanowili skontrolować stację paliw lpg oraz znajdujący się tam salon do gier na automatach. Gdy tylko weszli do tego pomieszczenia zauważyli trzech młodych...

Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu
Radom, ul 11-go Listopada 37/59
TELEFONY ALARMOWE:  112 z telefonów komórkowych lub  997      CENTRALA: 48 362 91 91