Liczba wizyt od 09.2012: 35800594    Dziś jest: wtorek, 31 maja 2016
Komenda Powiatowa Policji w Płońsku ul. 1-go Maja 3

Aktualności

"Trzeźwy poranek" - akcja drogówki, Garwolin (04.10.2011) 04.10.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Wczoraj (03.10) od godziny czwartej rano trwała policyjna akcja polegająca na kontroli stanu trzeźwości kierujących pojazdami. Tym razem działaniami objęto kierujących pojazdami po drodze krajowej nr 76. Działania prowadzone przez policjantów z naszego powiatu miały charakter kontrolno-pomiarowy, polegający na wyrywkowym sprawdzeniu stanu trzeźwości kierujących pojazdami. Kontrola stanu trzeźwości kierowców prowadzona była przy użyciu aparatów AlcoBlow... Będą uczyć rodziców, Sokołów Podlaski (04.10.2011) 04.10.2011 KWP z siedzibą w Radomiu W Zespole Szkół w Sabniach, uczniowie podstawówki i gimnazjum spotkali się z policjantami. Najmłodsi, po spotkaniu zobowiązali się edukować swoich rodziców. Mamy nadzieję, że im sie to uda. Wczoraj (03.10) z najmłodszymi uczniami szkoły podstawowej oraz z uczniami gimnazjum w Sabniach spotkali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim. Starsi uczniowie dowiedzieli się o konsekwencjach niewłaściwego zachowania w świetle... W sumie 11,3 promila alkoholu w organizmach, Ostrołęka (04.10.2011) 04.10.2011 KWP z siedzibą w Radomiu 11,3 promila alkoholu, nie jest to wynik jednej osoby a suma pięciu nietrzeźwych kierujących zatrzymanych przez policjantów. Rekordzista prowadził z dawką zagrażającą życiu a kierowca samochodu ciężarowego uciekał pieszo, to krótkie podsumowanie ostatniej doby na drogach powiatu ostrołęckiego. Pierwszy z nietrzeźwych wpadł w ręce policjantów w Myszyńcu. O godz. 12:00 kierujący fiatem uno mieszkaniec tej gminy, w organizmie miał ponad 2,1 promila... Wybuch gazu, Siedlce (04.10.2011) 04.10.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Wczoraj (03.10) około godz. 20:45 w jednym z mieszkań znajdujących się w kamienicy przy ul. Piłsudskiego w Siedlcach doszło do wybuchu gazu. Przebywający w tym czasie w lokalu 56-letni mężczyzna z rozległymi poparzeniami w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Obecnie wszystkie okoliczności tego zdarzenia wyjaśniane są przez funkcjonariuszy KMP w Siedlcach. Wczoraj (03.10) około godz. 20.45 dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony o wybuchu, do... Okradł metodą na wnuczka, Płock (04.10.2011) 04.10.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Wczoraj oszuści znów dali znać o sobie. Podając się za wnuczka oszukali 71-letnią płocczankę. Przestępcy od kilku lat wykorzystują naiwność osób w podeszłym wieku. Około godziny 10.30 na telefon stacjonarny starszej pani zadzwonił zachrypnięty głos, podając się za wnuczka. Płocczanka usłyszała, że jej krewny miał wypadek i potrzebuje szybko pieniędzy. Oczywiście "wnuczek" prosił, aby babcia nikomu nie mówiła o tym co się wydarzyło, a... Ukradli, bo nie mieli czym dojechać na zabawę, Sierpc (04.10.2011) 04.10.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Dwóch nieletnich i jeden dorosły. Wszyscy pochodzący z tej samej miejscowości. Nieletni odpowiedzą przed sądem rodzinnym za włamanie i kradzież motoroweru, natomiast dorosły właściciel pojazdu za jazdę w stanie nietrzeźwości odzyskanym pojazdem. Zdarzenie miało swój początek w niedzielę rano na terenie gminy Zawidz. Gdy 34-latek zorientował się, że ktoś włamał się do pomieszczeń gospodarczych i ukradł należący do niego motorower Zipp poinformował o tym... Opiekunka okradała pracodawców, Radom (04.10.2011) 04.10.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Zatrudnili ją jako opiekunkę do dzieci. Po kilku miesiącach pracy z domu zaczęły znikac cenne rzeczy i pieniądze. Nieuczciwej opiekunce może grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Do policjantów z komisariatu I zgłosiło się małżeństwo, które poinformowało o kradzieży. Z domu znikały pieniądze i biżuteria. Pierwsze podejrzenie padło na zatrudnioną opiekunkę do dziecka. 34-latka pracowała u pokrzywdzonych zaledwie 3 miesiące. Kobieta dokonała... Prawdziwie trzeźwy poranek, Zwoleń (04.10.2011) 04.10.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Zwoleńscy policjanci w miniony poniedziałek prowadzili działania pod nazwa „Trzeźwy poranek”. Nakładali mandaty na kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego, sprawdzali stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz to czy podróżujący samochodami maja zapięte pasy bezpieczeństwa, a najmłodsi przewożeni są w fotelikach. Skontrolowano prawie 300 kierujących, 10 kierowców dostało mandaty za nie zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz... Konkurs "Bezpieczny Przedszkolak", Siedlce (04.10.2011) 04.10.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Wczoraj (03.10) na terenie Miejskiego Przedszkola Nr 22 w Siedlcach odbył się międzyprzedszkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie „Bezpieczny Przedszkolak”. W konkursie wzięło udział 13 drużyn reprezentujących publiczne i niepubliczne przedszkola z terenu miasta. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna z Miejskiego Przedszkola nr 25. Edukacja z zakresu bezpieczeństwa to bardzo ważny obszar działalności siedleckiej KMP. Działania te stają się jeszcze... Zatrzymany sprawca rozboju, Siedlce (04.10.2011) 04.10.2011 KWP z siedzibą w Radomiu Policjanci z posterunku w Wiśniewie (pow. siedlecki) zatrzymali 53- letniego mężczyznę podejrzewanego o rozbój, do którego doszło pod koniec września w jednej z miejscowości na terenie tejże gminy. Obecnie zatrzymany przebywa w policyjnym areszcie a o jego dalszym losie w najbliższym czasie zadecyduje prokuratura. 27 września około godz. 18.00 do jednego z domów znajdujących się w miejscowości Borki Kosiorki (gm. Wiśniew) wtargnęło dwóch...

TELEFONY ALARMOWE:  112 z telefonów komórkowych lub  997      CENTRALA: 48 362 91 91