Liczba wizyt od 09.2012: 55066516    Dziś jest: środa, 17 stycznia 2018
Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej ul. Płk. K. Piłata 12

» „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

sobota, 24 września 2016
23 września 2016 roku w Zespole Szkół Publicznych w Nagoszewie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego to główny cel  kampanii, który realizowany jest na terenie powiatu ostrowskiego przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. Kampania ma na celu promowanie noszenia elementów odblaskowych, co w znacznym stopniu wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego w tym także pieszych i rowerzystów.

W ramach kampanii udział wzięło około 206 uczniów z klas III-VI Szkoły Podstawowej i I-II Gimnazjum. W  programie akcji edukacyjnej znalazły się konkursy wiedzy o ruchu drogowym, konkurencje sprawnościowe, a także pokazy straży pożarnej i ratownictwa medycznego. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach promujących bezpieczeństwo a także w teście z wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego.

Dzieci zapoznały się z materiałem zawartym w filmie ,,…tak chcę być bezpieczny.” Ponadto wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji zostały omówione zagadnienia dot. bezpieczeństwa dzieci na drodze.

Wszyscy uczestnicy spotkania z rąk policjantów, strażaków i organizatorów otrzymali zestawy zawierające elementy odblaskowe.

sierż. szt. Diana Parda-Błaszczak