Liczba wizyt od 09.2012: 58319092    Dziś jest: środa, 23 maja 2018
Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie ul. Chopina 4, 96 - 300 Żyrardów

Aktualności » „Jestem Kibicem przez duże K”

poniedziałek, 25 maja 2015

Za nami IV edycja turnieju piłkarskiego rozgrywanego w ramach projektu ,,Razem bezpieczniej’’ - ,,Jestem Kibicem przez Duże K’’ promującego zdrową rywalizacje sportową.

W miniony piątek (22.05) odbył się kolejny już, IV turniej piłki nożnej, na terenie Zakładu Poprawczego w Studzieńcu. W turnieju wzięło udział 80 zawodników oraz ich opiekunowie reprezentujący Z.S. nr 2 w Skierniewicach, Z.S. nr 3 w Skierniewicach, L.O. w Puszczy Mariańskiej, L.O. w Mszczonowie, Z.S. w Mszczonowie, Z.S. nr 1 w Żyrardowie, oraz Z.S. nr 2 w Żyrardowie, oraz wychowankowie Zakładu Poprawczego w Studzieńcu.

Drużyny rywalizowały o miano najlepszego zespołu turnieju, które wywalczył Zespół Szkół w Mszczonowie. Jak co roku, wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali puchary, dyplomy i piłki nożne, w tym roku wręczone przez nadkom. Dariusza Małeckiego, Naczelnika Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

Program „Jestem Kibicem przez duże K”, opracowany został przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji i adresowany jest głównie do dzieci i młodzieży. Jednak w działania angażuje również rodziców, nauczycieli, pracowników Policji i wiele innych, lokalnie działających instytucji.

Zawartość programu obejmuje m.in. zajęcia ruchowe prowadzone podczas lekcji wychowania fizycznego, zawody sportowe, konkursy plastyczne i fotograficzne, a także wszelkie działania edukacyjne. Zajęcia takie mają na celu pomoc dzieciom i młodzieży radzić sobie z agresją i gniewem, pokazać alternatywę dla negatywnych zachowań, poznać zasady fair-play, przedstawić odpowiedzialność karną za czyny chuligańskie, a także podnieść kompetencje kadry pedagogicznej. Program jest realizowany przez jednostki samorządu terytorialnego, szkoły, placówki specjalistyczne, jednostki organizacji Policji, oraz lokalne instytucje.

Instytucją koordynującą program „Jestem Kibicem przez duże K” jest Komenda Główna Policji.

/E.P.K.